Od niepamiętnych czasów drewno jest jednym z podstawowych
materiałów budowlanych. Dzięki swym niezaprzeczalnym właściwościom wykorzystywane jest w budownictwie do dnia dzisiejszego. Surowiec ten stosuje się również do produkcji elementów systemu VELOX. Z pełnowartościowego drewna iglastego, poddanego obróbce mechanicznej, uzyskuje się tzw. zrębki drewniane. Zrębki te stanowią wyjściowy surowiec do produkcji ekologicznych płyt zrębkowo-cementowych, tworząc 89% ich całkowitej objętości.

Pozostałymi składnikami są cement, zapewniając trwałość i spoistość płyt, oraz roztwór szkła wodnego, który chroni płyty przed wilgocią, pleśnią i gryzoniami.

Porowatość ich powierzchni zapewnia doskonałe połączenie z tynkiem i betonem a zarazem daje idealne właściwości tłumienia i wchłaniania hałasu. Płyty VELOX spełniają warunki zdrowotne i higieniczne. Ich odporność ogniowa została zaliczona do klasy reakcji ogień A2-s1, d0 (materiał niezapalny). Parametry cieplnoizolacyjne płyty VELOX w połączeniu z materiałem izolacyjnym (styropianem, wełną mineralną lub korkiem drzewnym) zwiększają się wielokrotnie.

 

Więcej informacji:

Technologia: http://www.velox.com.pl/technologia

NIezawodny system budowlany Velox : Pobierz broszurę

Masz pytania? Chętnie odpowiem